TEXT O TOM PROČ DO USA

niche.com

STUDIUM V AMERICE

Americké univerzity fungují na základě tzv. Liberal Arts, kde si první půlku tvého studia můžeš vybírat a kombinovat jakékoliv z tisíců nabízených předmětů do jednoho rozvrhu. Pokud si nejseš jistý svým oborem, nebo si jen chceš vyzkoušet trochu od všeho než se rozhodneš, Amerika je řešení.

01

liberal arts

Americký vzdělávací systém ti garantuje všestrannost a absolutní svobodu ve výběru předmětů. Skrze tématické kruhy sciences, arts and humanities si totiž můžeš své první 2 roky vyzkoušet trochu od všeho než si vybereš své zaměření.

02

univezity

Najít to správné akademické prostředí je nejdůležitější. Slavné po celém světě jak pro prestiž, tak pro studentské spolky pokrývající prakticky všechno – ze stovek amerických kampusů si vybere každý. A my jsme tu pro tebe, abychom ti pomohli vybrat to nejlepší.

03

finance

Kromě školného je třeba při výběru škol vzít v potaz i místo, žít ve městě se může prodražit. Výhodou ale je, že zatímco ti tvá vejška pomůže utáhnout tvůj společenský život nabídkou různých brigád či pracovních míst, my ti poradíme jak financovat zbytek.

04

přijímací řízení

Každá americká škola hledá především studenty, kteří budou k jejich atmosféře ideálním komplementem. Proto kromě standardizovaných testů SAT či ACT, doporučení a hlavního motiváku vyžadují pár kratších esejí na nejrůznější témata. Vymyslet strategii jak na eseje a výběr škol je naštěstí naše doména.

co je na výběr?

Princeton.webp
Princeton_edited.jpg

2. Harvard University

3. Columbia University

Princeton.webp
Princeton.webp

4. MIT

5. Yale University

6. Stanford University

Princeton.webp
Princeton.webp

7. University of Chicago

8. Pennsylvania University

9. UC Berkeley

a mnoho dalších!