O NÁS

Projekt Vejška venku vznikl s vizí zpřístupnit českým a slovenským studentům studium v zahraničí a umožnit jim tak prožít akademický život obohacený o prestiž světoznámých profesorů, rozmanité kulturní prostředí a bohatý společenský život. Naším cílem je proto nejen ti dopomoci se dostat na vysněnou školu, ale i podělit se o naše osobní zkušenosti a rozšířit tak  povědomí o tom, proč stojí za to vyjet na studia ven.

NÁŠ TÝM

ZIKMUND

UCL 

PhD in Biology at the Natural History Museum

Studuji druhým rokem doktorát z biologie na University College London, ale s úspěšným hlášením na univerzity v zahraničí už mám zkušeností víc. At’ už to bylo posílání přihlášek na bakaláře (Unconditional Offers z Imperial College London, University College London, Durhamu a Manchesteru), studium magistra (Liverpool School of Tropical Medicine), nebo doktorské studium (UCL), ve všech případech to naštěstí dobře dopadlo a tak teď rád poradím ostatním. Vyjet na vejšku ven bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí a jsem si jistý, že z něj budu těžit, ať už se rozhodnu v budoucnu žít v Čechách, nebo venku - proto taky chci pomoct ostatním k tomu si otevřít co nejvíc dveří do budoucnosti.

IMG_9822_edited.jpg

PROKOP

UCL

BA Politics, Sociology and East European Studies

Není to tak dávno, co jsem byl právě tam kde ty. Nebyl jsem si jistý, co musím všechno pro zahraničí udělat, kam se chci přihlásit a kam mam vlastně šanci se dostat. Měsíce úsilí se ale vyplatily a nakonec mě čekalo jen velké rozhodování se mezi školami jako NYU, Boston University, UCL nebo Kings College. Dnes jsem v druháku na UCL, nemohl bych být spokojenější a jen doufám, že se můžu podělit o moje zkušenosti z obou zemí a pomoct co nejvíce studentům prožívat v zahraničí to co já.

prokop%20(1)_edited.jpg

ALŽBĚTA

University of Kent:

PhD in Film: Practice as Research

&

Graduate Teaching Assistant 

V Británii žiju pátým rokem, v současné době studuji doktorské studium na University of Kent v oboru Film: Practice as Research. V rámci svého studia také na univerzitě v Kentu vyučuji bakalářské studenty – vedu semináře, opravuji eseje, konzultuji práce. Magisterský titul jsem získala na Liverpool John Moores University, bakaláře mám z pražské FAMU. 

Nikdy jsem si nemyslela, že by se mi v zahraničí mohlo tak líbit – ale opak je pravdou, jsem z toho nadšená a jsem moc ráda, že můžu dalším lidem pomoci získat podobnou zkušenost.

Alzbeta%20Kovandova_edited.jpg