CO POTŘEBUJU DO ANGLIE

Začít připravovat svou přihlášku do Anglie je potřeba co nejdříve, je toho spousta, co se musí vypracovat. Celý proces totiž většinou trvá několik měsíců, mnoho úsilí a plánování. Nejsi na to ale sám, naše služby pokrývají každou část přijímacího řízení a jsme tu pro tebe, abychom tě celým procesem provedli. Co je ale teda třeba zpracovat a jak se má postupovat?

1. Vybrat si 5 univerzit s kombinací "jistot" a "ambiciózních" možností

2. Vypracovat Personal Statement (motivák) o délce asi 600 slov

3. Zažádat si o doporučení od učitele

4. Zažádat školu o doložení Predicted Grades, tedy očekávaných známek z maturity

5. Splnit kritéria na znalost angličtiny napsáním testu TOEFL či IELTS

6. Splnit podmínku na přijetí od školy odmaturováním na daný průměr

maturitní průměr

1.

stanovit si realistické cíle

Jakmile dostaneš odpověď od své vysněné školy, není ještě vyhráno. Britské univerzity totiž fungují na základě tzv. offers, tedy podmínečného přijetí na základě výsledků z maturity. Proto než si vůbec začneš vybírat vejšky, je třeba realisticky posoudit na jaký průměr si věřím. Známky ale samozřejmě nejsou všechno, je třeba vyhodnotit i tvoje zkušenosti či dovednosti. Náš tým s tím má naštěstí bohaté zkušeností a rádi ti pomůžeme si vše vyjasnit, na tobě je jen nám napsat.

1 - 1,5

Cambridge, Oxford, UCL, Imperial College, LSE, Kings College, Warwick, Edinburgh.....

1,5 - 2

University of Cardiff, Leeds, Exeter, Queen Mary, Bristol, Aberdeen, Sheffield, Nottingham...

2+

University of Stirling, Westminster, Northumbria, Greenwich, York, Goldsmiths, Aberystwyth.....

 

2.

vybrat si správnou univerzitu

Jakmile patřičně vyhodnotíš, na co si troufneš u maturity a co všechno můžeš napsat do motiváku, můžeš pokročit dál na snad nejdůležitější krok celého přijímacího řízení, výběru školy. Je jen na tobě, jestli chceš studovat v ruchu velkého města, nebo si užít poklidnějšího venkovského kampusu. Co ale musíš také vzít v potaz jsou tvé akademické, nebo také finanční možnosti, už jen nájem může být ve velkých městech jako Londýn či Manchester až dvojnásobný. 

hlídat si termíny

zaměření

Social Science
STEM

prostředí

Kampus
Rozložené

umístění

Město
Venkov

kde v Americe

West Coast
East Coast

velikost

Velká
Malá

3.

napsat motivák a získat doporučení

 

Je to právě na základě tvého motiváku, neboli Personal Statementu, podle které budou univerzity posuzovat tvojí přihlášku a proto je této části nutné dát maximální úsilí, napsat 600 slov se možná nezdá jako těžký úkol, ale psaní může zabrat i několik měsíců a mnoho různých verzí. Cílem této části je škole dokázat, že právě ty jsi vhodným kandidátem a že se budeš hodit do jejich akademického prostředí více než ostatní. Je to tedy právě tento motivák a doporučení, skrz který musíš školu přesvědčit a je několik strategií, jak toho nejlépe dosáhnout. My je naštěstí známe.

ÚVOD

PROČ JÁ

PROČ OBOR

ZÁVĚR

4.

prokázat zdatnost v angličtině

 

The word “range” most nearly means

position
scope
region
measure

4.

Před odesláním přihlášku musíš udělat ještě poslední věc a to je univerzitě dokázat, že jsi schopný studovat v angličtině. Za tímto účelem existuje celá řada testů a zkoušek, které si můžeš napsat. Nejpopulárnější a také všudy přijímané jsou testy TOEFL a IELTS, některé školy ale přijmou i certifikáty CAE a CPE. Specifická kritéria najdeš na stránkách dané univerzity, je ale důležité tento krok začít řešit co nejdříve, protože termíny testů jsou omezené a obvykle se rychle naplní.

Select the real English words from the list

foreman
leaviduant
clarity
Spillity
Město
Venkov

Prague is divided into districts, which _____ recently separated from one another.

are
was
were
is

For many people in the United _____ undergoing a procedure can be a stressful.

States
States,
States:
States;

They are known for _____ perseverance.

they're
there
their
those

READY ZAČÍT?