CO POTŘEBUJU DO AMERIKY

CO POTŘEBUJU DO AMERIKY

Začít připravovat svou přihlášku do Ameriky je potřeba co nejdříve, je toho spousta, co se musí vypracovat. Celý proces totiž většinou trvá několik měsíců, mnoho úsilí a plánování. Nejsi na to ale sám, naše služby pokrývají každou část přijímacího řízení a jsme tu pro tebe, abychom tě celým procesem provedli. Co je ale teda třeba zpracovat a jak se má postupovat?

1. Napsat si SAT nebo ACT testy

2. Vybrat si několik univerzit s kombinací "jistot" a "ambiciózních" možností

3. Vypracovat motivák o délce asi 650 slov + školou specifické "mini" eseje

4. Zažádat si o doporučení od učitele

5. Zažádat školu o vypsání transkriptu známek na vysvědčení za studium

6. Splnit kritéria na znalost angličtiny napsáním testu TOEFL či IELTS

1.

2.

3.

4.

4.

5.

vybrat a napsat SAT nebo ACT testy

Jedním z hlavníchh pilířů přijímacího procesu do Ameriky jsou standardizované testy SAT a ACT, hodnocené na škále od 800 do 1600. Na základě tvých výsledků se pak nejlépe rozlišuje, na jaké školy se hlásit. Testy mají 4 sekce, přičemž zatímco oba mají části hodnotící znalost angličtiny, schopnost porozumět s textu, a matematické dovednosti, test SAT má matematiku rozdělenou na s kalkulačkou a bez a ACT má pak místo druhé matiky test znalostí přírodních věd. O tom, jaký test si vybrat, jak se dále liší a jak se na ně nejlépe připravit se s tebou rádi pobavíme. Pozor, testy se ale píší jen několikrát za rok, a musí se na ně hlásit alespoň měsíc dopředu. Vedle je vidět kalendář pro tento rok na termíny SAT.

stanovit si realistické cíle

Ještě než si začneš vybírat tvou vysněnou vejšku, je potřeba si sednout, jasně si vyjasnit své cíle a realisticky vyhodnotit tvé možnosti. Hlavním kritériem, podle čeho se můžeš orientovat jsou tvoje SAT či ACT výsledky a také známky za střední školu, jsou to totiž právě tato čísla která budou tvořit první dojem. To ale samozřejmě není všechno, jsou třeba vyhodnotit i tvoje zkušenosti a dovednosti. Náš tým s tím má naštěstí bohaté zkušeností a rádi ti pomůžeme si vše vyjasnit, na tobě je jen nám napsat.

vybrat si správnou univerzitu

Jakmile patřičně vyhodnotíš, na co si troufneš u SAT zkoušek a co všechno můžeš napsat do esejí, můžeš pokročit dál na snad nejdůležitější krok celého přijímacího řízení, výběru školy. Je jen na tobě, pokud chceš studovat v ruchu velkého města, nebo si užít poklidnějšího venkovského kampusu. Musíš ale také vzít v potaz jsou tvé akademické, nebo také finanční možnosti, už jen nájem může být ve velkých městech jako New York či Boston až dvojnásobný. 

ZÁŘÍ

ŘÍJEN

LISTOPAD

PROSINEC

26.

03.

05.

SAT Score

1600 - 1450

Harvard, Columbia, Brown, Yale, Stanford, Duke, uPenn, Dartmouth, uChicago, NYU...

1450 - 1300

Boston University, Tufts, Colgate, University of Virginia, UCLA, Northwestern...

1300 - 

UC Davis, Pittsburgh, Duquesne, Brandeis, Penn State, Babson College, Pitzer College...

Zaměření

Social Science
STEM

Prostředí

Kampus
Rozložené

Umístění

Město
Venkov

Kde v Americe

West Coast
East Coast

Velikost

Velká
Malá

ÚVOD

napsat motivák, eseje a doporučení

Co by byly přijímačky bez hromady esejí je heslo amerických univerzit a tak kromě hlavního motiváku na 650 slov skoro každá škola vyžaduje kratší povídání na různá témata. Setkat se můžeš s čímkoliv a protože nepíšeš univerzální eseje, je důležité začít co nejdřív. Cílem této části je škole hlavně dokázat, že právě ty jsi vhodným kandidátem a že se budeš hodit do jejich akademického prostředí víc než ostatní. Je to tedy právě tento motivák a doporučení, skrz který musíš školu přesvědčit a je několik strategií, jak toho nejlépe dosáhnout. My je naštěstí známe.

PROČ JÁ

PROČ OBOR

ZÁVĚR

prokázat zdatnost v angličtině

The word “range” most nearly means

position
scope
region
measure

Před odesláním přihlášku musíš udělat ještě poslední věc a to je univerzitě dokázat, že jsi schopný studovat v angličtině. Za tímto účelem existuje celá řada testů a zkoušek, které si můžeš napsat. Nejpopulárnější a také všude přijímané jsou testy TOEFL a IELTS, některé školy ale přijmou i certifikáty CAE a CPE. Specifická kritéria najdeš na stránkách dané univerzity, je ale důležité tento krok začít řešit co nejdříve, protože termíny testů jsou omezené a obvykle se rychle naplní.

Select the real English words from the list

foreman
leaviduant
clarity
Spillity
Město
Venkov

Prague is divided into districts, which _____ recently separated from one another.

are
was
were
is

For many people in the United _____ undergoing a procedure can be a stressful.

States
States,
States:
States;

They are known for _____ perseverance.

they're
there
their
those

READY ZAČÍT?